"Вона була дуже проблемним офіцером" - на Львівщині неохоче говорили про Савченко

14.06.2016 11:44
Распечатать новость Уменьшить шрифт Увеличить шрифт
"Вона була дуже проблемним офіцером" - на Львівщині неохоче говорили про Савченко

Після контрактної служби в українській армії, участі у миротворчій місії в Іраку, завершення навчання у Харківському університеті повітряних сил штурман Надія Савченко служила в окремій бригаді армійської авіації у місті Броди, що на Львівщині. Цю сторінку свого життя нині народний депутат описує негативно у своїй книжці, що образило багатьох жителів. Як згадують Надію Савченко розповідає radiosvoboda.org.

"Надя – це окрема пісня, не думаю, що хтось хоче про неї щось говорити", – сказав військовослужбовець, який служив з Надією, і попросив не називати його імені.

"Вона була під моїм керівництвом, але вона була дуже проблемним офіцером. Лізла через голови, навіть не враховуючи, що можна зробити це нижчими щаблями, вона одразу йшла нагору. Ніхто з військових цього не любить, коли потім тобі каже командир: ти що, не міг таке дурне зробити. Основна дисципліна в армії – субординація. Прямий наказ вона виконувала, бо могли бути наслідки серйозні. Я прочитав її книжку, там все негативно, нічого людині не зустрілось позитивного у житті… Вона в Київ поїхала без ніяких рапортів, просто до міністра оборони. Але потім її перевели з мого екіпажу, на щастя", – каже Едуард Загурський, який був командиром екіпажу, в який після навчання призначили Надію Савченко.

У своїй книжці Надія Савченко описує, що неодноразово писала рапорти на ротацію для виконання миротворчої місії ООН в Африці, бо там могла б літати, але їй було відмовлено. Причиною, на думку Савченко, як вона пише, була корупція.

"Хочеш поїхати грошей заробити – плати, віддай дві зарплати. Наземний склад, той, що обслуговував персонал, платили всі, а льотчики, інженери, техніки – по блату", – пише Савченко у своїй книжці.

Один із військовослужбовців, який служив із Савченко, відмовився говорити на мікрофон, але, каже, її не любили за те, що говорила правду вголос.

Едуард Загурський не поділяє таку думку. "Правда різна буває, кожен її бачить по-своєму. У нас були навіть збори, от вона побачила одного, навіть щось негативне, то до цієї людини могла десятьох приліпити. Вона любитель узагальнювати, примножити, перебільшити факти", – каже Загурський.

Кожен, з ким спілкувався кореспондент Радіо Свобода, говорив про те, що Савченко запам’яталась їм тим, що часом знімала стрес за допомогою міцних напоїв. Зрештою, про вживання спиртного у Бродах вона пише у книжці.

"Найгірше те, що вона це ставила, як свою перевагу. Але вона була офіцером, старшим лейтенантом, навколо – сержанти, прапорщики, а вона ставила це як перевагу, бо "всі п’ють". Але я, наприклад, взагалі не вживаю алкоголь", – говорить Едуард Загурський.

16-а окрема бригада армійської авіації з Бродів першою зазнала втрат у зоні АТО. "Вже у квітні були у нас жертви, поранені. П’ять загинули, а один, я вважаю, більший герой, ніж Савченко, був поранений у дві ноги, відновив здоров’я і далі готовий виконувати бойові завдання", – каже Загурський.

Водночас військовослужбовці відмовились підписувати будь-які звернення на підтримку Савченко, коли вона перебувала у російській в’язниці, як їх тільки не просили чиновники Міністерства оборони.Фото: www.radiosvoboda.org/

Теги: Донбасс, Савик Шустер, военные, Бродвей, частица
    • Очаровательная Николь Кидман превратилась в другую знаменитую киноблондинку (ВИДЕО) Очаровательная Николь Кидман ...
    • Оскар-2014: лучший фильм года - "12 лет рабства" (ВИДЕО) Оскар-2014: лучший фильм года - ...
    • Сексуальная Навка и её мужчины приготовили новые трюки!  Сексуальная Навка и её мужчины ...
    • Топ-50 суперголов лучшего футболиста мира! Топ-50 суперголов лучшего ...

Вверх