Зупинiть підвищення тарифів на доставку преси!

13.08.2013 09:53
Распечатать новость Уменьшить шрифт Увеличить шрифт
Зупинiть підвищення тарифів на доставку преси!

Національна спілка журналістів України звернулася з листом до прем’єр-міністра України Миколи Азарова.

Шановний Миколо Яновичу!


Національна спілка журналістів України закликає уряд не допустити різкого збільшення тарифів з доставки періодичної преси.

Як стало відомо, УДППЗ «Укрпошта» планує збільшити тарифи з доставки періодичної преси понад 45% від існуючих.

Звертаємо вашу увагу, шановний Миколо Яновичу, що державний монополіст запланував зробити це безпрецедентне для нашої країни підвищення цін за один місяць до початку передплати на газети та журнали на наступний рік. Зараз, коли на вимогу «Укрпошти» ре-дакції вже надали дані про перед-платні ціни для включення в перед-платні каталоги (нічого не знаючи про можливе підвищення тарифів), коли вже підготовлені бюджети і бізнес-плани видань, подібні дії призведуть як до здорожчання, так і до різкого падіння накладів видань, у першу чергу - регіональ-них.

Викликає стурбованість кулуар-ність і втаємниченість підготовки цього проекту. Адже нове керів-ництво «Укрпошти» не проводило жодних консультацій з громадськими організаціями, редакційними колективами, не збиралась робоча група з представників медійної спільноти, що створена наказом «Укрпошти». Не обговорювалось це питання і на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, утвореної президентом України Віктором Януковичем. Врешті-решт, ніяких аргументів чи розрахунків щодо необхідності такого різкого зростання тарифу на доставку представники преси, як партнери «Укрпошти», не чули і не бачили.

Взагалі в останнє десятиліття формування тарифів на доставку періодичних видань є нелогічним, непрозорим, непередбачуваним. Тарифи зростають надзвичайно різко, в останню мить перед початком передплатної кампанії, що не дозволяє редакціям газет і журналів щось спланувати. Викликає сумніви і законність такої процедури підвищення тарифів.

З розумінням ставимось до необхідності збільшення дохідної частини «Укрпошти», в першу чергу, для підвищення заробітної плати листоношам. Ми цінуємо їх нелегку працю. Але ж не шляхом знищення передплати друкованих видань! Попередньо обговорювалась можливість підвищення та-рифів на рівень інфляції в 2012-2013 роках, НСЖУ ніколи не заперечувала проти такого алгоритму зростання тарифу. До всього, «Укрпошта» не відповіла на критичні застереження щодо нераціонального витрачення коштів на своє функціонування, що призводить до підвищення рівня збитковості монополіста ринку поштових послуг.

Шановний Миколо Яновичу, враховуючи особисту увагу до розвитку друкованих видань, готовність до публічного обговорення проблем медіагалузі (зокрема, 1 лютого ви взяли участь у роботі Секретаріату НСЖУ), просимо вас зупинити процес підвищення тарифів на доставку преси і не дозволити «Укрпошті» зловживати своїм монопольним становищем.


З повагою, голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко.

Теги: премьер-министр, пресса, Николай Азаров, Укрпочта, тариф, доставка, Укрпошта, Олег Наливайко
    • Очаровательная Николь Кидман превратилась в другую знаменитую киноблондинку (ВИДЕО) Очаровательная Николь Кидман ...
    • Оскар-2014: лучший фильм года - "12 лет рабства" (ВИДЕО) Оскар-2014: лучший фильм года - ...
    • Сексуальная Навка и её мужчины приготовили новые трюки!  Сексуальная Навка и её мужчины ...
    • Топ-50 суперголов лучшего футболиста мира! Топ-50 суперголов лучшего ...

Вверх