Як окупанти Донбаса "самообстрілюють" захоплені міста

20.08.2016 11:11
Распечатать новость Уменьшить шрифт Увеличить шрифт
Як окупанти Донбаса "самообстрілюють" захоплені міста

Протягом першої половини серпня вздовж лінії розмежування сторін спостерігається тенденція до суттєвого загострення ситуації. Про це свідчать щоденні багаточисельні факти порушення режиму припинення вогню з боку НЗФ ОРДЛО, які фіксуються спостерігачами української сторони СЦКК.

Зокрема, впродовж останніх двох тижнів українською стороною Спільного центру задокументовані факти застосування НЗФ переносних реактивних систем "Град-П", гранатометів РПГ-27 "Таволга", запалювальних боєприпасів та боєприпасів підвищеної могутності, більша частина яких спрямовується на житлові квартали та домівки мирних мешканців українських міст, містечок та селищ. Від систематичних обстрілів потерпають Мар’їнка, Красногорівка, Торецьк, Майорськ та інші населені пункти. Поряд зі збройними провокаціями, "керівники" ОРДО/ОРЛО вдаються до тиражування інформаційних фальшивок, спрямованих на дискредитацію ЗС України.

Ось, що пише з цього приводу прес-офіцер української сторони СЦКК підполковник Вадим БАКАЙ:

"Останніми днями засоби масової інформації ОРДО/ОРЛО широко розповсюджують інформаційні повідомлення, у яких описуються "кричущі факти" порушення режиму припинення вогню з боку Збройних Сил України.
При цьому, за повідомленнями "спікерів" ОРДО/ОРЛО кількість начебто використаних ЗС України боєприпасів, які заборонені Мінськими домовленостями, сягає просто космічних значень.

Читайте также:

Недоброе утро Донецка: после обстрела ранен мирный житель и поврежден газопровод

Российско-украинская война: когда и где ждать удара

В "ДНР" рассказали об обстрелах во тьме

Прогнозы для Донбасса: ждать ли "большой войны"

Донбасский фронт: Донецкое направление приняло на себя основной удар

Как расстреливали Мариупольское направление

Луганщину обстреляли 5 раз

Ужасы Донбасса: оккупанты обстреливают других, истребляют друг друга и получают от России убийственные "подарки"

Север Горловки под ударом: что пострадало

Так, за версією "керівництва" недореспублік, щодоби з підконтрольної ЗС України території "прилітає" не менше 700 снарядів і мін. Що це, як не втрата відчуття реальності? Адже якщо, навіть, просто уявити такі масштаби застосування важкого озброєння, то у місцях обстрілів вже давно має бути переоране поле. При цьому "обвинувачувачі" навіть не обтяжуються необхідністю надати документальні підтвердження своїх вигадок.
Проте, що надавати? "Фактів", про які йдеться, немає й не може бути – Збройні Сили України відкривають вогонь лише у випадках, коли є реальна загроза життю як військовослужбовців, так і мирних мешканців, а також руйнування інфраструктури регіону та захоплення територій.
А якщо фактів немає, їх треба вигадати. От і вигадують.
Нещодавно розкручувалася авантюра із нібито артилерійським обстрілом міста Кадіївки (Стаханова) ЗС України з важкої артилерії. При цьому "кустарщини" з ОРЛО намагалися видати розриви 82-мм мін за обстріл снарядами калібру 152-мм. Робилося це задля приховання того, що обстріл Кадіївки вівся саме з території ОРЛО, що чітко доведено фахівцями української сторони СЦКК та підтверджено спостерігачами СММ ОБСЄ.
І це далеко не перший факт "само обстрілів" збоку НЗФ ОРДО/ОРЛО, який задокументований українською стороною СЦКК та доведений до відома представників СММ ОБСЄ.
Днями, раніше встановлені факти "самообстрілів" отримали додаткове підтвердження, коли у ЗМІ ОРЛО почався "розгін" інформації, що начебто ЗС України 18 серпня знову обстріляли Кадіївку з артилерії калібром 122 мм.
Ще в ході розслідування обставин минулої пригоди експертів української сторони СЦКК неабияк зацікавив "факт" обстрілу саме цього населеного пункту. Тому, встановлення істини у даному питанні було не лише справою честі, а й становило для них суто професійний інтерес.
Проведений аналіз обставин події показав, що теоретично з підконтрольної ЗС України території обстріли могли вестися з напрямку населених пунктів Попасна, Троїцьке та Новозванівка, які є найближчими до лінії розмежування населеними пунктами на території, підконтрольній Україні, в даному районі.
Але дальність від кожного з цих пунктів до Кадіївки складає не менше 18 км, що значно перевищує дальність стрільби артилерійських систем калібром 122 мм. А якщо взяти до уваги, що ефективна дальність стрільби будь-якої артилерійської системи не перевищує двох третин максимальної (на більших дальностях розсіювання сягає критичних для ефективної стрільби значень), то "факти", сфабриковані у ЗМІ ОРЛО, виглядають суцільним абсурдом.
Для чого ж тоді цей гучний штучний гамір? І для чого таке вперте вчинення фальсифікацій, які зроблені хоч і з урахуванням попередніх помилок, але все ж таки дуже "топорно"?
На думку фахівців української сторони СЦКК, відповідь на ці питання досить проста.
Практично до останнього часу, обстановка на території ОРЛО та суміжній з нею території, підконтрольній ЗС України, на відміну від ОРДО, залишалася порівняно спокійною, а кількість порушень режиму припинення вогню практично дорівнювала нулю.
На тлі начебто постійних обстрілів "мирних" населених пунктів ОРДО, така ситуація виглядала непереконливо, що і спонукало псевдокерівників цих псевдоутворень спільно з їх кураторами до штучного роздмухування вогнища війни і на цій території.
Але проблема у тому, що територія ОРЛО не настільки урбанізована, і так яскраво показати "звірства укрофашистів" як в ОРДО, досить проблематично. Поблизу лінії розмежування сторін просто немає Горлівки, Ясинуватої, Донецька, які нещадно експлуатуються пропагандистами НЗФ ОРДО для підтримання градусу протистояння.
У цих умовах доводиться вдаватися до пошуку "нестандартних" рішень. Одним з таких рішень, спрямованих на розкачування ситуації в ОРЛО, і стала фабрикація фальшивок про "обстріли" Кадіївки.
Може виникнути запитання – а чому не Первомайськ або Кіровськ? Тому що вони ближче до лінії розмежування, а авторам провокацій необхідно показати, що обстріли ведуться з великокаліберної далекобійної артилерії, і, по можливості, якщо вдасться, з РСЗВ.
Крім того, саме з Кіровська та Первомайська і здійснюються самообстріли, що бойовикам конче необхідно завуалювати.
Розрахунок ватажків НЗФ дуже простий – місцеві мешканці мають чітко усвідомити, що "прильоти" йдуть з підконтрольної ЗС України території, а для цього вказані населені пункти повністю підходять, адже розташовані саме на таких напрямках. До того ж, у населення не виникає підозр щодо місць, звідки вівся вогонь, оскільки відстань від Кадіївки до Кіровська та Первомайська не дозволяє їх виявити або зафіксувати факти ведення вогню. Можна лише почути "удари" з "потрібного" боку.
Таким чином, випущені швидким вогнем з декількох напрямків 2-3 снаряди створюють бажану видимість обстрілу з підконтрольної Україні території, а отримані людські жертви та руйнування – "яскраву" картинку для тиражування у ЗМІ та "промивання" мізків мешканцям ОРЛО, які стали забувати про "укрофашистів" і все частіше нагадують ватажкам НЗФ про проблеми з працевлаштуванням, пенсіями, зарплатами, комунальними послугами…
Важливим завданням подібних провокацій з боку ОРЛО також є тиражування "фактів" порушення ЗС України Мінських домовленостей, кількість яких штучно збільшується фальсифікантами прямопропорційно зменшенню кількості днів, що залишились до чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську.
І для цього Луганський напрямок виявився дуже доречним.
Наведені українською стороною СЦКК свідоцтва, а також наявна у української сторони інформація щодо інших фактів контрпродуктивної діяльності "керівництва" ОРДО/ОРЛО, є яскравим підтвердженням їх реальних намірів і у подальшому за будь-яку ціну підтримувати ескалацію конфлікту на Донбасі".Теги: Донбасс, война, АТО, обстрелы, оккупанты
    • Очаровательная Николь Кидман превратилась в другую знаменитую киноблондинку (ВИДЕО) Очаровательная Николь Кидман ...
    • Оскар-2014: лучший фильм года - "12 лет рабства" (ВИДЕО) Оскар-2014: лучший фильм года - ...
    • Сексуальная Навка и её мужчины приготовили новые трюки!  Сексуальная Навка и её мужчины ...
    • Топ-50 суперголов лучшего футболиста мира! Топ-50 суперголов лучшего ...

Вверх