- Прогноз погоды в Украине на выходные 27 – 28 июля17:00
- ПВО ночью сбила 20 "шахедов" из 2210:00
- Укрэнерго установило режим отключений света на 26 июля08:00
- В Украине запустили проект «Хочу к своим» для обмена пленных17:00
- В ночь на 25 июля ПВО сбила 25 "шахедов"10:00
- В четверг графики отключений э/э будут применяться только с 16:00 до 22:0008:00
- Малообеспеченные ВПЛ могут получить средства на аренду жилья в городе Стрый13:00
- Силы ПВО ночью сбили 17 "шахедов"12:00
- В ДТЭК рассказали о планах по восстановлению генерации11:00
- "Укрэнерго" в среду планирует применять не более двух очередей отключений08:00
Чи час переселенцям в Україні виходити на політичне поле?
![Чи час переселенцям в Україні виходити на політичне поле?](/multimedia/images/news/original/2016/09/21/peres.jpg)
У Львові 16 вересня відбулася публічна дискусія "Біженці, що потерпіли від збройного конфлікту та окупації частини території України, та післявоєнний досвід Східної Європи". В заході взяли участь литовські та українські експерти з проблематики вимушеної міграції.
Ось, що пише про цей захід EAST EUROPEAN COOPERATION - RYTŲ EUROPOS BENDRADARBIAVIMAS:
"Литовську Республіку представляв колишній член Сейму Литви, представник Центру дослідження геноциду і резистенції мешканців Литви Альгіс Кашета (Algis Kašėta) з доповіддю "Боротьба литовських емігрантів за відновлення Незалежності Литви". "Результатом діяльності литовських емігрантів стало створення низки організацій, що впливали на рішення, які ухвалювалися на самому високому рівні – Конгресу та Палати представників США, Європарламенту. Литовські громади діяли у 18 країнах світу та внесли суттєвий внесок у звільнення Литви та поновлення Незалежності", – розповів Альгіс Кашета.
Альгіс Кашета поділився успішним досвідом боротьби литовців проти радянської окупації
Також під час публічної дискусії свої доповіді про теперішню ситуацію з переселенцями в Україні представили президент ДМГО "Альянс" Світлана Закревська, журналістка Вероніка Міронова, політолог, громадський активіст Станіслав Федорчук.
На думку Світлани Закревської, на сьогодні в Україні досить складна ситуація зі внутрішньо переміщеними особами, які продовжують відчувати прояви стигматизації. "З подачі влади, яка не справляється зі своїми функціями з дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, ускладнений процес інтеграції ВПО в місцеві громади. Здебільшого переселенців сприймають не як нові можливості для регіону або міста, куди вони перемістилися, а як конкурентів – наприклад, при працевлаштуванні або оформленні дітей в навчальні заклади. Це призводить до дискримінації ВПО, уповільнює та ускладнює інтеграцію в місцеві громади. Переселенці опинились у замкненому колі, яке неможливо розірвати без політичної волі та бажання дійсно вирішувати болючу проблему", – вважає президент ДМГО "Альянс".
Натомість Вероніка Міронова впевнена, що для подолання стигми та ізоляції переселенців необхідно більше розповідати про їхні історії успіху. "В провідному виданні Заходу України Zaxid.net впродовж червня-серпня вийшла серія публікацій про переселенців, які знайшли свою справжню долю у Львові або в Дрогобичі, як, наприклад, декілька кримськотатарських родин. Такі історії потрібні, бо вони слугують орієнтиром і надихають інших на зміни в житті", – впевнена Міронова, яка виїхала з Донецька в травні 2014 року.
"Львівська частина проекту ЕЕС цього року вмістила в себе різні аспекти головної теми – проблематики внутрішніх переселенців в Україні. Я переконана, що про переселенців треба говорити якомога більше та шукати інструменти, можливості, які б допомагали ВПО вирішувати не тільки повсякденні побутові проблеми, але сприяли формуванню груп, спрямованих на створення політичної позиції влади зі всіх питань, які відносяться до проблематики окупованих територій України. Життя продовжується, і люди мають дивитися в майбутнє та мати впевненість у тому, що існує потужна сила, яка захищає та відстоює їх інтереси. Крім того, ми хотіли показати, що для нових громад переселенці – це не тягар, а дійсно нові можливості. Взаємодія, підтримка підуть приймаючий громаді тільки на користь, сприятимуть розвитку та набуттю нового позитивного досвіду", – резюмувала Беатріче Белявців.
Організатори заходу: громадська організація "Східноєвропейське партнерство", Незалежний культурологічний часопис "Ї", за фінансової підтримки за фінансової підтримки Програми розвитку співробітництва та підтримки демократії МЗС Литовської Республіки.
Теги: Украина, помощь, власть, переселенцы, громада
- Европейский союз перечислил Украине первый транш помощи
- Кабмін надав важливу інформацію щодо переселенців
- Потрясающая новость для переселенцев
- Адресная помощь: важная информация для переселенцев и жителям прифронтовой зоны Донбасса
- Как переселенцам получить бесплатную правовую помощь
- На какие выплаты и помощь могут рассчитывать переселенцы от государства
- В Донецкой области разоблачили схему подделки справок о непригодности15:00
- Из прифронтовой Макеевки на Луганщине эвакуированы последние жители - ОВА13:00
- 25 июля россияне убили 2 и ранили 4 жителей Донетчины11:00
- Оперативная информация Генштаба ВСУ о ситуации на Донбассе09:00
- Оккупационные власти Мариуполя опубликовали очередные списки "бесхозных" квартир15:00
- За 24 июля россияне ранили 3 жителей Донецкой области12:00
- В Харьков доставили 6 тонн продовольствия для переселенцев с Луганщины11:00
- Оперативная информация Генштаба ВСУ о ситуации на Донбассе09:00
- Глава полиции Литвы посетил Донбасс17:00
- Жители оккупированного Донецка перекрыли улицу из-за отсутствия водоснабжения15:00